Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

měření deformace velkoplošného tisku

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: měření deformace velkoplošného tisku

Autor: lojza píseckej ♂

14:46:03 21.02.2016

záleží na jaký materiál chcete tisknout. Při tisku na bavlněnou metráž se to řeší přetiskem, to znamená, že se tiskne o centimetr větší grafika. Délky se řeší vysrážením materiálu před tiskem nebo alespoň zjištěním srážlivosti. Toto Vám zajistí, že až se následnou úpravou materiál srazí nebude deformace tak viditelná. Jinak je to vždy alchymie protože co Vám opravdu ten materiál po úpravách udělá vám nikdo neřekne.

Jestliže hledáte nějaké senzory, tak se podívejte jestli je nemá keyence. Já mám od nich světelnou závoru na hlídání sešívek při tisku.

Citovat příspěvek

měření deformace velkoplošného tisku

Autor: Mikolas ♂

19:57:02 14.04.2015

Dobrý den.
Zajímalo by mě, jestli existují senzory indikující nepovolenou deformaci média při tisku. Rád bych se o tomto problému něco dočetl, ale internetové vyhledávání mně vyplivlo jenom odkaz na prodejce tiskáren, který už to všechno vyřešil, zatímco já bych tenhle problém chtěl řešit na širokém spektru už nakoupených digitálních tiskáren (tam, kde jsem teď nastoupil).
byl bych moc rád i třeba jenom za odkaz ne někoho, kdy by byl schopný poradit.
Děkuji.
Mikoláš Fabián

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: