Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Malířské techniky

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Malířské techniky

Autor: Jised+ ♂

19:58:23 27.10.2014

Tento výrok o Photo-Paint odvolávám, a Photoshop již nekupuji, neboť jsem si zjistil, že i ve Photo-Paintu jdou dělat ty sofistikované úpravy, jako jsou třeba změny jednotlivých barevných kanálů v Tónové křivce, atd. Sorry.

Já se teď zrovna naštval na Photo-Paint a budu si znova kupovat - najímat Photoshop, ale jsou s tím také problemy, viz diskuzi v Computer arts a Blustr. Tyto grafiké firmy si s námi dělají co je napadne. Mimochodem ten poslední Photo-Paint neumí to, co uměl Photoshop 7 před 15 lety.[/quote]

Citovat příspěvek

6:00:35 26.10.2014

Bohužel, asi se to bude muset celé znova nainstalovat. Pokud jsem pochopil, tak v Panelu vlastností schází to druhé okénko se štětci. V tom prvním je napsáno třeba Umělecký, atd., a vedle by měl být typ štětce. A to už je asi problém programu.

Já se teď zrovna naštval na Photo-Paint a budu si znova kupovat - najímat Photoshop, ale jsou s tím také problemy, viz diskuzi v Computer arts a Blustr. Tyto grafiké firmy si s námi dělají co je napadne. Mimochodem ten poslední Photo-Paint neumí to, co uměl Photoshop 7 před 15 lety.

Citovat příspěvek

Autor: Asellaa ♀

10:00:52 22.10.2014

Tak jsem zkusila úplně vše, i z druhého PC jsem složku zkopírovala znovu a nic

Citovat příspěvek

19:28:01 17.10.2014

Je to skutečně CustomMediaStrokes. Já mám X7, a na X5 už se moc nepamatuji.

Ještě možná se dá zkusit: Udělat štětcem čáru, podívat se na velikost hrotu, a potom uložit vedlejší ikonou: Uložit tah malířskou technikou. Udělat asi 3x.
Restartovat PC, a potom se v Corelu podívat, jestli se objeví uložené miniatury. Když ano, takhle to potom vše obnovit.
Nic jiného mně nenapadá, jedině to, že by Vám někdo, kdo má X5, poslat tu složku CustomMediaStrokes, anebo to znova celé nainstalovat, pokud to máte na CD.

Citovat příspěvek

Autor: asellaa ♀

9:45:18 17.10.2014

Panel je v pořádku, v Program Files mám trošku jiný název: CustomMediaStrokes

Jinak jsem zapomněla napsat, že při kliknutí na rozbalovací menu se menu se štětci otevře, je vidět, že ty štětce tam jsou, i při kliknutí na nějaký se tvar v změní, jen mi tam chybí prostě ty miniatury. Což je blbý, protože než najdu štětec, který potřebuju, tak to musím všechno namátkově projet.

Tak teď nevím, zda jsem to napsala srozumitelně :-) Můžu případně poslat screen, pokud by to pomohlo.

Citovat příspěvek

5:41:42 17.10.2014

Zkuste si pro jistotu ještě zkontrolovat zapnutí Panelu vlastností: Nástroje - Panely nástrojů - Panel vlastností.

Pokud to dále nejde, tak zkontrolujte: Program files - CorelDraw - Draw - CorelMediaStrokes.
Pokud to tam není, tak by se musel asi Corel znova nainstalovat.

Citovat příspěvek

Malířské techniky

Autor: asellaa ♀

12:20:28 16.10.2014

Zdravím a prosím o radu.
Mám Corel X5 a při zvolení malířských technik se mi v rozbalovacím menu vůbec nezobrazí miniatury tvarů štětců. Už jsem zkoušela přenastavit kde co, ale stále bez úspěchu. Nevíte někdo co s tím?
Děkuju

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: