Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Zaheslování PDF

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Zaheslování PDF

Autor: Maara ♂

15:59:34 04.01.2015

Cclaris uvadi, ze je pouzito 1100 barevnych obrazku, tudiz je nerealne odstranit podtisk ;-)

Citovat příspěvek

Autor: mLearning.sk ♂

18:42:15 03.01.2015

Napad s podtlacou je fajn, ale aj ta sa da v Acrobate odstranit ako objekt pri editacii (((
PDF ide prelomit lahko, je to taka hrackarska funkcionalita, skoda (((

Jedine rozumne riesenie s nerozumnym klientom ma napada - vyrastrujte komplet publikaciu do jepegov s nizkym rozlisenim pre web - napriklad z indesignu to ide priamo - zlozte tie obrazky v Acrobate do PDFka a ked si to ten clen bude pozerat na monitore, bude to ako-tak vyzerat. Pri pokuse vytlacit to bude kostrbate jak cesta do roboty )))

Jaro
multimedia designer
www.mlearning.sk

Citovat příspěvek

10:59:49 24.04.2014

Dokazu si to predstavit takto:
zakaznik: muzete mi prosim vytisknout zakazku z techto podkladu
tiskarna: bohuzel PDF je zakmute a dokument nema spadavku
zakaznik: tak to je problem, protoze grafik odcestoval na dovolenou a ja tu zakazku potrebuji na zahajovaci akci, jinak na tom neskutecne prodelam.
tiskarna: OK, zkusime dane PDF odemknout, ale kvuli vyrobnimu provesu:
a) knizka bude mit vetsi format, aby byl vsude bily okraj
b) % se zmensi, aby byl vsude bily okraj
c) veskere stranky prerastrujem na 1000 DPI a spadavku dodelame, coz bude stat cca 3800 Kc

Z meho pohledu vetsina tiskaren takova data prijme, jelikoz je polygraficky prumysl v krizi.

Osobne bych do mustrovych stranek vlozil slaby podtisk, ktery bude na vsech strankach.

Citovat příspěvek

Autor: cclaris ♂

6:33:44 24.04.2014

Díky moc. Knížka zatím není hotová - momentálně se už 4 měsíce bojuje o průběžnou fakturu, ale je mi jasné, že jakmile jednoho dne bude dokončena a já ji předám, už nikdy žádné prachy neuvidím. Pokud to tomu holomkovi nějak nezkomplikuji: platba proti heslu. A jedná se celkem o macíka - cca 552 stran, 1100 veskrze barevných obrázků. Jak to budu mít hotovo, dovolím si odkaz poslat.
P.S.
Nemyslím si, že by třeba tiskárna měla nějaký enormní zájem pdf hacknout, ale nakladatel si může najít někoho, komu za to slíbí prachy...

Citovat příspěvek

8:13:28 23.04.2014

Zatim jsem nenarazil na PDF, ktere nejde prolomit. Zkus zaslat odkaz na tebou vytvorene PDF (zkusebni PDF), ktere je zahlesovane a ja se jej pokusim prolomit.

Citovat příspěvek

Zaheslování PDF

Autor: cclaris ♂

8:22:13 22.04.2014

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, zda zaheslování pdf, jak jej nabízí Acrobat XI Pro, je dostatečná ochrana. Běží totiž o toto: mám velmi problematického zákazníka a rád bych mu na závěr naší "spolupráce" poskytl pdf knihy v "plné palbě", ale tak, aby si ho mohl pouze prohlédnout - aby z něj nebylo možno tisknout. Aby bylo zřejmé, že kniha je komplet hotova, ale dále s ní nakládat bude možné jen po zadání hesla, které bude zasláno proti platbě. Když jsem to zkoušel, Acrobat mi psal, že některé softwary tuto ochranu ignorují. Nevíte někdo, prosím, jaká je praxe? Děkuji Jakub (jakub@melmoth.cz)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: