Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Barvy na laserove tiskarne

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Barvy na laserove tiskarne

Autor: ZW ♂

20:26:00 14.03.2014

Já vím, že odpověď po půl roce je na houby, ale třeba to pomůže někomu jinému.
Tyhle "neprofesionální" laserové tiskárny nepřijímají data ve CMYK, ale v RGB, protože běžní smrtelníci (jimž je tiskárna určena) zpravidla tisknou obrázky uložené v RGB. Takže se CMYKem - marná práce. Při odesílání CMYKového obrázku na tiskárnu to ovladač v PC nejdříve převede na RGB, tiskárna přijme RGB data a sama si je "nějak" přechroustá do CMYKu. Samozřejmě úplně jinak, než si autor představoval.
Proto ty zprasené přechody.
Jediný pořádný přechod udělá leda tak ve stupních šedé (a přesto se někdy musí na tiskárně natvrdo zvolit černobílý tisk).

Citovat příspěvek

 

Barvy na laserove tiskarne

Autor: vvesely ♂

15:15:47 25.07.2013

Dobry den, rad bych poprosil uzivatele tohoto webu o radu, kde je problem a jak postupovat pri odstarneni nesouladu s barevnym vytiskem na papire oproti originalu na monitoru PC. Prosim opravdu po lopaticky.
Mam barevnou laserovou tiskarnu HP CP1215. Instalace probehla v poradku. Testovaci stranka OK. I testovaci fotografie od HP je nadherna i vytisknuta.
Kdyz si sam chci vytisknout mnou porizenou fotografii, dochazi k barevnemu posuvu. Pokud napriklad vytvorim treba v programu CorelDraw tri ctverce a dam prechodovou vypln a do kazdeho ctverce zadam barvu azrovou, purpurovou a zlutou, pri tisku neni kazdy jednotlivy ctverec cisty - napr. modry by mel byt vlevo modra, ktera plynule prechazi do svetlejsi modre az do bile na prave strane. Tento obrazec je vsak vlevo modry, a postupne prechazi do sede barvy a jsou znatelne svisle pruhy. Kdybych vedel jak sem dat obrazek, bylo by vysvetleni lepsi.
Dekuji za kazdou radu.

Citovat příspěvek

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: