Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Tmavý tiskový výstup

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Tmavý tiskový výstup

Autor: :: Marek :: ♂

12:20:51 23.05.2013

Na zkousku vytiskni jednu A4 nekde jinde a porovnej tmavosti vytisku, zda nemaji v te reklamce nejaky problem. Pokud budou vytisky podobne, tak si zvol reklamku, kde budes pravidelne tisknout a podle nich si nastav monitor (jas + kontrast) . Ja mam upraveny jas na 62% a kontrast take na 62%, takze barvy vidim uz tmave v monitoru.
Samozrejme mam IPS panel.

Citovat příspěvek

Tmavý tiskový výstup

Autor: Mirek Škařupa ♂

10:26:43 23.05.2013

Dobrý den,

v programu Blender 2.67 jsem si vytvořil několik 3D projektů s objekty, světly, stíny a určité pohledy vyrenderoval a následně uložil do JPEG souborů (na výběr je spoustu jiných formátů).

Když si JPEG soubory prohlížím na monitoru (jak doma, tak v reklamce, kde jsem si je nechal posléze vytisknout), vypadají, co do barev, jasu, světla, atd., tak jak bych si představoval, ale když jsem tyto JPEG obrázky nechal vytisknout v reklamním studiu, všechny obrázky jsou tak strašně tmavé, že na nich není skoro nic vidět.

Jedná se o obecný problém, nebo to může být specifické pro daný software (Blender)?
Je řešením nějaké nastavení v mém 3D programu, nebo spíše v reklamce před tiskem?
Jak se vyhnout několikanásobnému zkušebnímu tisku, abych jen zjistil, že to správné nastavení ještě pořád nemám?

Děkuji za radu.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: