Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

barevný profil X3 vs X6

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: barevný profil X3 vs X6

Autor: Banana ♂

12:58:43 19.03.2013

JJ to pomohlo díky. Zkoušel jsem to i před tím ale nejelo to. Pomohla reinstalaci a instalace všech service packů.

Citovat příspěvek

Autor: MEK2 ♂

18:26:28 14.03.2013

Zapnout nátisk barev (color proofs - on-) ikonka vlevo vedle ikonek výplň a obrys vpravo dole

Citovat příspěvek

9:05:24 14.03.2013

Tak už jsem možná přišel na to proč to tak je. Pokud v X3 odšrtnu ve správě barev šipku vedoucí k monitoru kde je nastavený obecný profil vypadá to pak vše jako v X6. Teď otázka. Dá se v X6 taky nějakým způsobem zapnout aby to jelo přes nějakýho obecný profil monitoru aby se ty barvy zobrazili tak jak mají ( jako v X3)

Citovat příspěvek

7:43:25 14.03.2013

Díky za odpověď. Ale to mi neřeší problém. Vím jak udělat aby to bylo pěkný ten přechod. Já spíš potřebuju aby mi X6ka ten přechod nedělala tak krásný když ve skutečnosti není. Je to dost matoucí mít to v corelu zobrazený pěkně ale v tisku to pak bude humus který přechází z šedé. Ve staré X3 se to zobrazovalo normálně tak jak to vypadá v tisku tzn. hnusně. Rozumíme si?
Prostě potřebuju nalézt zpusob kdy X6ka bude ten přechod zobrazovat stejně jako to importované JPG. Vaše odpověď řešila něco jiného.
Když si ty přechody uděláte v X3 jsou jak CDR tak JPG oba dva hnusné což je přesně co potřebuji. Vidím pak v corelu že je přechod hnusný a musím ho upravit do barev 0.100.100.100. -- 0.100.100.0 a pohoda. Jenže v X6 v cdr vypadá přechod 0.0.0.100 -- 0.100.100.0 nádherně jako by byl udělaný přes 0.100.100.100. -- 0.100.100.0 a to je ten problém. Potom mě to zmate že je to v cdr pěkný ale v exportním jpg je to pak hnus. Vím že to vysvětluju jak jarin ale snad mě chápete.

Citovat příspěvek

18:38:41 13.03.2013

předchozí info špatná, omlouvám se

"černou" nastavit na 0 100 100 100 - jinak černá přechází do bíl (šedé) a bílá do červené

Citovat příspěvek

18:18:45 13.03.2013

nastavení barev - zachovat čistou černou - nezatrženo

Citovat příspěvek

14:03:23 13.03.2013

Takže dole zmíněný problém jsem vyřešil stačilo ve výchozím nastavení správy barev změnit definice přímé barvy z hodnoty LAB na hodnotu CMYK.
Nyní mám ale jiný problém a jak jinak s barvamy.
Udělejte si obdélník s přechodovou výplní z hodnoty 0.0.0.100 do hodnoty 0.100.100.0. ( z černé cmyk do červené cmyk)
Obdélník vyexportujte v jpg ve cmyk barvách ve výchozím nastavní
Importujte jpg zpátky vedle udělaného obdélníku.
Proč se ty dva obdélníky nezobrazují stejně? V corelu X3 s tím nebyl problém ale tady je to uplně jiné.
Jediné co mi pomohlo bylo ve výchozím nastavení správy barev změnit nastavení převodu barev z hodnoty ICM CMM na hodnotu žádné. Pak se ale zase uplně změní saturace barev a všechny barvy svítí jak nejvíc.
Rozhodí se pak i export v barvách RGB kdy tam ta saturace zůstává taky přidaná ale to by nebylo tak důležité.
Nevíte někdo co s tím? Ostatní hodnoty ve správě barev zůstavají defaultní takže jiné změny jsem neprováděl.

Citovat příspěvek

16:27:56 07.03.2013

Jak je nastavena sprava barev v X6?

Citovat příspěvek

Autor: BananaJoe ♂

9:52:37 07.03.2013

Neznáte někdo nějaký kontakt na technickou podporu corelu? Chtěl jsem se zeptat tam nemůžu nikde najít kontakt.

Citovat příspěvek

barevný profil X3 vs X6

Autor: BananaJoe ♂

7:30:05 05.03.2013

Zdravím, zajímalo by mě jak přimět X6ku pracovat ve stejném barevném profilu jako X3. Několik let používáme paletu starších verzí MATCHING SYSTEM coated - corel 10.
Mám problém že když si udělám čtverec barvy pantone 186 CVC v X3 má CMYK hodnoty 0.91.76.6.
Pokud si ale udělám tu stejnou pantone 186 CVC v corelu X6 má tam hodnoty 1.100.91.7
Výyledná tisk je potom samozřejmě uplně takže když mám grafiku která se mi v X3 vytiskne krásně tak jak má se mi v X6 uplně rozhodí a barvy to má uplně jiné.
Zakopán pes bude určitě v použitém barevném profilu buď pracovní plochy nebo celého corelu. Nevím ale jak zjistit v jakém profilu pracuje X3 a pak ani nevím jak v X6 nastavit tento správný profil.
Neznáte někdo řešení?

Děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: