Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Úprava SWF

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Úprava SWF

Autor: AbbeyRoad ♂

9:16:21 11.12.2012

Dobrý den,

vytvořil jsem v inDesignu banner, který funguje super. Jediný problém je, že nejede loop (dokola). V programu to sice lze nastavit (v časové ose), bohužel když se animace spouští znovu, tak animace se spouští z bodu, kde skončila. Výsledkem tedy je, že po druhém a dalším opakování tam zůstane poslední obrázek, který v určitou chvíli zmizí a připluje. Ty pod ním přes něj nejsou vidět.
Zkoušel jsem objekty po animaci (přiletí zleva např.) odklidit (tedy aby třeba zmizely ve chvíli, kdy přes ně přijede nový). Bohužel samotná funkce, aby objekt měl dvě animace jsem v indesignu nenašel. Udělal jsem to tedy tak, že jsem si na objetkem udělal nový průhledný rámeček, objekty spojil a zadal jim novou animaci. Taková varianta mi ale přijde ne moc pěkná a hlavně to taky nefunguje jak by mělo.
Protože animace běží super bez problémů, tak mě napadlo to prostě nastavit v nějakém nastavení při exportu. To bohužel nelze, není možnost. Tak jsem to zkusil vyexportovat do flv a otevřít ve Flashi. Jenže ten dokument se úplně změní. Takže editovat actionscript z tohoto programu je nemožné. Zkoušel jsem různé další převody z swf do flv a potom to otevřít, ale obsah se vždy zkazí a nefunguje to.
Poslední možností bylo vzít např. Dreamweaver a nastavit loop v něm. Nastavil jsem, ale neopakuje se to. Včera jsem to hledal na googlu asi 5 hodin a zkoušel to různě znovu.
Resumé je, že jsem to měl udělat rovnou ve Flash a i když by mi to trvalo o něco déle, tak už bych to měl hotové. Jenže mě to zajímá z toho důvodu, že Indesign je pro mě svým prostředím přijatelnějším programem, ve kterém se umím pohybovat a designově si s grafikou mohu lépe hrát než ve Flash.

Za jakékoliv rady nebo tipy dopředu moc děkuji

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: