Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Monitor na DTP do 10.000,- (Eizo FS2333 / Eizo EV2335W / HP ZR2440w)

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Monitor na DTP do 10.000,- (Eizo FS2333 / Eizo EV2335W / HP ZR2440w)

Autor: e-lýtka ♀

22:20:11 13.11.2012

Ahoj, nedávno jsem si přečetla recenzi na slibně vypadající nový monitor EIZO FS2333 tady:
http://www.svethardware.cz/art_doc-A3C1454376776E80C1257A8E00285508.html

Číhala jsem marně na reakci komentáře od od „cosimo“, pod článkem, ten se přesně trefuje i do mé vlastní otázky, poradí někdo tady na grafice? (Jak já se snažím rozumět: u FS2333 popisují podání barev sRGB pozitivně, na rozdíl od EV2335W / čím naopak teda převyšuje EV2335W zbytečnýma „herníma akceleracema“ našlapanej FS2333 – logicky by v něčem za stejnou cenu chybějící „herní akcelerace“ měl kompenzovat na jiným poli, podání barev to nebude, viz. sRGB, tak kde?) Takže ta zmínění zduplikovaná otázka zní:

Dobrý den, je mi jasné, že kvalitní monitor pro práci s grafikou (u mě jen 2D vektorová i bitmapová) se cenově pohybuje někde jinde. Nicméně by mě zajímalo, který z nich je přeci jen pro grafika vhodnější: "herní FORIS" FS2333, nebo "kancelářský EcoView" EV2335W FS2333? Spolu s dalším kandidátem HP ZR2440w lepší monitor pod mým 10tis. stropem zřejmě pro daný účel stejně zřejmě nenajdu... (Parametry týkající se hraní her, či sledování videa jsou mi lhostejné.)
Předem díky za doporučení, do kterého z nich v rámci 10tis. rozpočtu šlápnout.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: