Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Externí blesk na koncertě - jak na to?

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Externí blesk na koncertě - jak na to?

Autor: Zdenov ♂

17:06:31 06.02.2013

Nevím zda si toto přečtete, nic méně se pokusím vysvětlit ,proč se to tak nastavuje, a obvzlášť na koncertech: Každý blesk má nastevitelný dosah v metrech a dopad světla na metr čtverečný, takto vyklopený systémový blesk osvětcuje pozadí a tím reguluje přepaly, protože každý koncert má své efetové osvětlení, které zdůrazňuje aktéry koncertu a při přímém osvitu se mohou objevit přepaly a zvyšuje se tím i dinamika snímku včetně atmosféry.

Citovat příspěvek

Externí blesk na koncertě - jak na to?

Autor: Petr Š. ♂

8:30:34 16.07.2012

Zdravím, něco málo o focení na koncertech jsem nastudoval. Nic jsem se ale nikde nedočetl o postupech, které jsem minulý týden viděl naživo.
Byl jsem na jednom venkovním koncertě a všichni fotografové nefotili bleskem napřímo. Kdyby ano, ale s diffusérem, pochopím, ale oni měli vytočenou hlavu blesku asi o 45° i 60°nahoru a bez jakékoliv odrazné destičky či diffuséru. Když fotili na výšku, hlavu blesku měli vytočenou taky nahoru, o 60° nebo i 90°. A taky bez čehokoliv dalšího. Horní plachta byla dobrých 7 metrů vysoko, možná i výš. Navíc černá. Určitě neodrráželi.

Byli to amatéři nebo má tato "technika?" svůj účel.
Prosím o malou radu. Děkuji, Petr

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: