Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

5D II + speedlite 580 EX II - bleskne, přesto černá fotka - PLS HELP !!!

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: 5D II + speedlite 580 EX II - bleskne, přesto černá fotka - PLS HELP !!!

Autor: Jakubisko ♂

12:29:50 01.10.2012

580EX II opravdu těžce trpí na ty kontakty v patici hlavy. Přesně, jak se tu popisuje - bleskne, ale chybí synchronizace se závěrkou. V AWH za opravu chtějí od 1000Kč výš. Nicméně jakožto zručný bastlíř je to otázka 15min s pájkou. Nic složitého.

Citovat příspěvek

Autor: ScubaDiver ♂

22:14:54 10.07.2012

Jak jsem sliboval zveřejňuji řešení problému :
Výměna reflektoru a regulace záblesku na Canon 580 EXII. Cena opravy v AWH 4000,- Kč.

Citovat příspěvek

22:54:04 28.06.2012

Foťák jsem kupoval v dubnu v Oehlingu. Ten to posílá do AWH, takže příští týden poputuje do opravy i s bleskem. Pro jistotu oboje dvoje. Až bude po opravě, dám sem vědět. Třeba se to někdy bude někomu hodit.

Citovat příspěvek

Autor: Zbyněk ♂

14:00:33 28.06.2012

Teď ještě koukám, že na 30D vám vše funguje, tak to možná bude problém ještě někde jinde, omlouvám se, příště musím číst pozornějc :D

Citovat příspěvek

Autor: Zbyněk ♂

13:57:04 28.06.2012

Já mám 580 EX II už asi 4 roky a už jsem ho měl 5x na opravě. Je to tím, že fotím v klubech a na plesech, kde dostává opravnu záhul a tak zhruba po roce jde do servisu. Nevím jestli máte to samé, ale řekl bych že ano, konrolka nabití blesku svítí a blesk někdy nebleske nebo bleskne jen málo a fotka je tmavá. Většinou se tam vyměňuje reflektor s výbojkou nebo celej zoom modul a většinou proletujou dráty co vedou přes kloubovou hlavu, protože se tam lámou. Každopádně doporučuji návštěvu servisu, já mám dobrou zkušenost s AWH, vždy to dobře opravili a v záruce samozřejmě zdarma. Byl jsem tam zrovna nedávno s tímto problémem a oprava stále i s expresním příplatkem na práci za 3 denní opravu 1800 kč, ale může to být i dražší. Standardně do papíru napíšou 1600 kč a když by to mělo být víc, tak volaj.

Citovat příspěvek

5D II + speedlite 580 EX II - bleskne, přesto černá fotka - PLS HELP !!!

20:17:10 26.06.2012

Ahoj všem. Dnes mi nastal při focení problém. Mark II přestala spolupracovat s 580 EX II. Ne úplně, ale každá druhá fotka zůstává vyfocená jako bez záblesku. Někdy je to třeba až desátá fotka, někdy fotí 30 fotek bez problémů, pak zase fotka jako bez záblesku. Zkoušel jsem foťák držet tak, abych si byl jistý, že k záblesku opravdu dojde a pak kouknul do foťáku. Skutečně jsou některé fotky jak bez použití blesku. Když si dám ve foťáku info, je vidět ikonka blesku, že byl použit. Aku ve foťáku a baterie v blesku plné. Přehraný firmware ve foťáku, nic nepomáhá :-( Setkal jste se s tím někdo? Do této doby mi vše bez problémů fungovalo, nedělal jsem žádné změny v nastaveních (alespoň nevím, že bych si do nějakého menu někam sáhnul). Díky za všechny rady a nápady. Potřebuji problém vyřešit do zítřejšího rána :-( Na Canon 30 D je vše bez problémů.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: