Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:

Odborník na COREL DRAW X6

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Odborník na COREL DRAW X6

Autor: Mara ♂

18:23:55 14.10.2012

Zkuste problemovy CDR soubor povesit na net a my se na to podivame. Je to mozne?

Citovat příspěvek

Autor: zdenek-c1 ♂

17:24:30 14.10.2012

Dobrý den, zkoušel jsem Corel Draw, chtěl bych jej použít na přípravu dat pro offsetový tisk, kde po mne tiskárna požaduje korektní PDF data. Ovšem po publikování souboru do PDF u některých částí PDF zmizely textury a podobně. U předchozí verze, kterou jsem používal (X5) toto nedělalo, byl problém pouze se síťovými výplněmi. Verze X6 se zná, tento problém nemá, zato má ale další, který ovšem neumím odstranit...

Předem děkuji za případné odpovědi.

Citovat příspěvek

Autor: Marek ♂

15:34:45 09.06.2012

Pokud vytvoris PDF primo v Corelu (soubor -> publikovat do PDF) a udelalo by ti to nahodou bile okraje, tak bude urcite problem nekde v Corelu, ale s timto problemem bych se setkal vubec poprve. Pokud se ti vytvori PDF do okraje, tak bude problem nekde v nastaveni pri tisku. Nemas nahodou nekde zaplou volbu prizpusobit velikost tisku tiskovemu formatu a tiskarna si to spatne prebere a prizpusobi tu velikost podle doporucene tiskove velikosti, ktera je u teto tiskarny 203,2 x 289,0 mm i kdyz mas zapnutou volbu tisk do okraje. Je to docela zahada a snad to poresis

Citovat příspěvek

Autor: asrock1 ♂

13:22:19 09.06.2012

Marek napsal/a

Uplne nerozumim tvemu dotazu, ale Corel vzdy tiskne do okraje stranky. Problem spis bude v tve tiskarne, ktera nedokaze tisknout vetsi format A4 a nebo nema tisk do okraje A4, coz nema vetsina domacich tiskaren.
Co se tyce dratenne linky ohranicujici A4, kterou vidis v Corelu, tak ta je pouze vizualni a nevytiskne se ti. Dobre je, ze mimo tuto ohranicenou oblast muzes mit pracovni data (takovy odkladaci prostor, ktery se nevytiskne), stejne to ma i Indesign nebo Illustrator.

díky za odpoved, tiskárna mi tuto volbu právě podporuje, mám canon mp540 a v nastavení je

viz zde - http://i.imgur.com/db1XN.jpg
http://i.imgur.com/EYXqA.jpg

Citovat příspěvek

Autor: Marek ♂

10:55:46 09.06.2012

Uplne nerozumim tvemu dotazu, ale Corel vzdy tiskne do okraje stranky. Problem spis bude v tve tiskarne, ktera nedokaze tisknout vetsi format A4 a nebo nema tisk do okraje A4, coz nema vetsina domacich tiskaren.
Co se tyce dratenne linky ohranicujici A4, kterou vidis v Corelu, tak ta je pouze vizualni a nevytiskne se ti. Dobre je, ze mimo tuto ohranicenou oblast muzes mit pracovni data (takovy odkladaci prostor, ktery se nevytiskne), stejne to ma i Indesign nebo Illustrator.

Citovat příspěvek

Odborník na COREL DRAW X6

Autor: cor.. ♂

21:41:01 08.06.2012

Dobrý den, hledám člověka co denně pracuje v progrmau Corel DRAW X6 a měl bych chvilku čas mi poradit par věcí.

Přešel jsem z Adobe Photoshopu na tento vektorový editor, musím do pondělá dodělat letáky a nálepky na potraviny které mají jít do tisku ale musím to dělat právě v corelu.

Potřeboval bych nejvíc vědět jak nastavit aby mi corel tisknul na celkovou oblast A4, a nebyli tam ty linky konce stránek. Měl bych samozřejmě ještě par menších dotazu ktere by mi moc pomohli v práci.

Díky moc

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: