Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Nabídka práce
Poptávka práce
Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

5DmkII a RAW s JPEG zároveň

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: 5DmkII a RAW s JPEG zároveň

Autor: Romanrrr ♂

9:41:25 13.06.2012

Dík za reakci.
Já mám iMaca a protože nemá čtečku na tyhle karty a nechce se mi zapojovat pod gumový kryt USB, tak jsem pořídil univerzální čtečku. Fotky mi automaticky po vložení karty do čtečky stáhne soft od canona.
Někdy když zapomenu staré fotky smazat a nechci aby mi je šoupnul do starý složky podruhé s označením (1),
tak tu udělám normálně manuálním překopírováním souborů a pak tam klasicky vidím raw i jpeg a to samé bych měl vidět i ve win pokud připojím někde mimo domov foťák usb kabelem. To by se vlastně měl chovat jako USB mass storage, jako flashdisk. a já tam viděl např 9855.jpg a 9855(1).jpg s tím že oba soubory měly stejné parametry čili ani jeden nebyl raw.
Je mi jasné, že na cizím kompu neposkvrněném raw kodekem s fotkou nic neudělám, ale soubor bych vidět měl a na kartě byly jen dva jpegy.

Nicméně jsem to zkusil i doma na macovi a bylo to totéž, tak jsem stáhnul znovu ten samej FW protože novější ještě není a lupnul ho tam znovu. Tím je to vyřešený a tak jsem rád.

Citovat příspěvek

Re: 5DmkII a RAW s JPEG zároveň

Autor: L ♂

21:26:33 11.06.2012

Musíš to z fotáku stáhnout pomocí DPP....jinak to nejde...

Citovat příspěvek

5DmkII a RAW s JPEG zároveň

Autor: Roman ♂

14:03:31 06.06.2012

Mám Canon 5D mkII a hodlal jsem na své nedávné cestě fotit do RAWu i jpegu S kvality zároveň.
Foťák to umožňuje a dá se zkombinovat jakýkoliv druh RAW s Jpegem libovolné kvality.
Při tomto nastavení pak jednou expozicí vznikne na kartě jak RAW, tak i druhá fotka v Jpeg.

Můj foťák ovšem uloží na kartu jen dva stejně se jmenující soubory v Jpegu.
Po překopírování do počítače, kterému se dva naprosto stejné soubory nelíbí, přejmenuje jeden na .....(1).
Samotný RAW fotit lze. Firmware mám 2.1.2. pokud se nepletu, poslední.
Nevíte někdo proč se to děje? Chyba ve firmware?
Dříve když jsem tuhle volbu občas použil, tak fungovala jak má.

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: