Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:

Formát A2 a ořezové značky >>> pdf

Seznam témat     Nová odpověď

Přihlásit se     Registrace     Zapomenuté heslo

Re: Formát A2 a ořezové značky >>> pdf

Autor: GRAPHITE ♂

11:49:05 08.10.2014

Tím nemá smysl se vůbec trápit. V InDesignu je potřeba zadat volbu velikosti papíru "Vlastní", což způsobí (nebo by mělo) že se nastaví přesně taková velikost papíru, aby se vešel formát i se značkami.

Zbytek už vyřeší tiskař v nastavení RIPu. Tedy samozřejmě za předpokladu, že tiskový formát nepřesahuje velikost tiskového média. Ale to je snad jasné, že větší "obrázek" nelze bez změny formátu vytisknout na menší papír.

Citovat příspěvek

Re: Formát A2 a ořezové značky >>> pdf

Autor: fronfi ♂

10:38:05 04.02.2014

záleží především na tiskárně.. pokud tisknou na čistý formát A2, nezbyde, než grafiku zmenšit tak, aby se na formát A2 vešla i s ořezovkami.

Z vlastní zkušenosti vím, že tiskárny často používají "větší" formáty, takže jim mohu dodat "A2" pdfko, ktere ma při 3mm spadu rozměr 847x600mm (namísto standardní A2-841x594mm)..

Citovat příspěvek

Formát A2 a ořezové značky >>> pdf

Autor: pdsoul ♂

14:49:05 11.05.2012

Mám plakát v rozlišení 300 dpi v rozlišení 4960x7015, tedy přesně na rozměr A2. Potřebuju vytvořit pdf pro tiskárnu se spadem 3mm a ořezovými značkami. Jenže po zvolení ořezových značek mi program logicky hlásí, že se objekt se značkami na tiskárnu nevejde a nabízí možnost zmenšení.
Co je správně: Zmenšit plakát tak, aby formát A3 zahrnul i ořezové značky (oříznou mi to potom na ten trochu zmenšený rozměr?) nebo v nastavení tisku zvětšit formát stránky třeba na A1 a umístit doprostřed přesnou A2 i s ořezovými značkami?
Já vím, laický dotaz, nepracuju s InDesignem ani s jinými profi programy, dělám to u naimportované bitmapy v CorelDraw, ale třeba se tu najde znalec, kterej nevynadá, ale poradí...:-)

Citovat příspěvek

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: