Go!Zilla Free v3.92 - Grafika.cz - vše o počítačové grafice

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

Saal Digital

 

Jaký největší formát fotoknihy v řadě Professional Line ve formátu na šířku lze ve standardní nabídce Saal Digital Fotoservice objednat? Nápověda: Logo sponzora soutěže

V dnešní soutěži hrajeme o:skenerista, osvitář

Go!Zilla Free v3.92

27. února 2001, 00.00 | Dnes si představíme opravdovou legendu mezi programy určenými pro pohodlné stahování souborů z Internetu. Kdo by neznal tento program s trochu netradičním jménem.

O Go!Zille

Jaderné zkoušky v Tichomoří přinesly své ovoce, zmutované monstrum gigantických rozměrů, se vynořilo z hlubin oceánu, aby změnilo New York a další světová velkoměsta v hromady sutin... Určitě vám to připomene známý film Godzilla. Je pojmenování programu čistě náhodné? To nechám na vás. Je tento program takto monstrózní? Sama společnost na svých stránkách uvádí - Go!Zilla je nejlepší stahovací manažer na světě. Je to sice lákavá myšlenka, ale jak určitě víte, vše má své pro a proti. Není nabízena jen jedna "zilla" ale hned několik -  Go!Zilla Plus, Go!Zilla Free a Go!Zilla Classic. A my se podíváme na tu s přívlastkem Free, která je neplacená a samozřejmě s reklamními bannery.

Go!Zilla Free v3.92

Tato verze má v sobě integrovanou Zip!Zillu - automaticky rozbalí zazipované soubory a jedním kliknutím je můžete instalovat, antivirovou ochranu (InoculateIT) a vyhledávání souborů na internetu, které nám najde alternativní umístění souboru. Stačí znát adresu souboru, který chcete uložit a Go!Zilla si s tím poradí, umožní vám naplánovat stahování, pokračovat ve stahování při přerušení spojení, třídit soubory, pohodlně můžete také brouzdat po internetu. 


Práce s Go!Zillou


Go!Zilla pracuje ve třech různých režimech - jako celé okno (Main Window), jako Drop Target v popředí nad aplikacemi nebo na pozadí v podobě Try Icon. V hlavním oknu vidíte seznam souborů (stažených nebo čekajících na stažení), které můžete přehledně rozdělit do kategorií (levá část). Go!Zillu můžete začlenit také do Internet Exploreru a Netscape, to vám umožní nejjednodušší přidání adresy do Go!Zilly a stahování. Jinak můžete přidávat adresy do stahovacího listu (Download) pomocí Add nebo si nastavit okamžité stahování bez tohoto okna.


Pokud chcete stáhnout  jen některé soubory z daného serveru (webserver nebo FTP server), zvolíte tlačítko Leech přímo v nástrojové liště nebo ve File List - Leech Files. Tlačítkem Add je přetáhneme z levé části (Server) do pravé (Download). Potřebujeme-li se dostat na zaheslovaný server, zvolíme v Options - Security.

Většina download manažerů umožňuje roztřídit soubory do kategorií, ne jinak je tomu i u Go!Zilly. Každá kategorie má svůj adresář, prioritu a volbu. Stejné je to u naplánování akce na určitý čas (File-Shedule).

V okně Download můžete měnit názvy souborů, přidat jejich popis, adresu, kategorii a získáte podrobnější informace o serveru. Samotné stahování probíhá ve stahovacím okně - ukáže vám název souboru, adresář, stáhnuté množství, čas stahování a výkon. Můžeme v něm pozastavit stahování nebo úplně zrušit, zobrazí také průběh stahování (chyby, opětovné spojení se serverem, počet pokusů o připojení). Pokud je stahování přerušeno nebo nastane nějaká chyba, dojde k opětovnému pokusu o připojení a stahování pokračuje v místě, kde došlo k chybě, nebo stačí prostě ukončit a zkusit stahovat znovu. Pokud se stahování příliš zpomalí, kliknutím na Switch, dynamicky přejde k nejrychlejšímu dostupnému zrcadlovému místu a dokončí stahování. Často není tato funkce dostupná, protože alternativní umístění nenajde. Go!Zilla nemá jen výše popsané funkce, ale i mnohé další, které můžete sami vyzkoušet.

Závěr

Go!Zilla je, stejně jako GetRight, FlashGet, Download Accelerator a další, program pro správu a stahování souborů. Stejně jako ostatní si se vším neporadí, ale určitě vám pomůže. Škoda jen, že pořád není takový program, který by zvládl stáhnout vše, pak by mnozí byli ochotni zaplatit plnou cenu. Každému určitě vadí reklamy, zvláště připojeným přes Dial-Up, které zpomalují už tak pomalé připojení, a také tzv. Spyware. Spyware jsou programy, které shromažďují data z počítače a bez vědomí uživatele je odesílají na určité adresy. A Go!Zilla je řazena do Spyware. Odbourat monitorování dokáží některé speciální programy (např. Optout), ale mnohdy se to nepodaří a po odbourání program nefunguje. (Pozn.: Bannery v ilustračních obrázcích jsou odstraněny graficky.)

Tématické zařazení:

 » Rubriky  » Go verze  

 » Rubriky  » Software  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: