Grafika Publishing   Digineff   Digit   CLICK!   MujMAC   MUJiPod   Printing   Builder   WebTip   Fotografování   Galerie    3Dscéna     
inzerce diskuse adresář 2D/3D kresby práce bazar galerie


WACOM Intuos A5 USB
25.10.1999 - Autor: Březina Jan - Typ:
Nové tablety s rozhraním USB přinášejí pohodlí, na které mnoho uživatelů dlouho čekalo. Náš test potvrdil, že PnP může opravdu pracovat i ve Windows!
Rubrika: Hardware




Společnost Conquest nám zapůjčila do krátkého redakčního testu novou verzi tabletu Wacom Intuos. Na našem stole se objevil tablet formátu A5 s rozhraním USB. Právě nový typ připojení k počítači je novinkou, na kterou jsme se zaměřili.

Instalace
Wacom Intuos A5 USB USB má celou řadu výhod a jednou z nich je značně zjednodušená instalace. Pokud používáte operační systém s plnou podporou USB, pak budete velmi mile překvapeni, jak může technologie PnP bez problémů pracovat. Abychom byli zcela konkrétní, pod operačním systémem Windows 98 je vše bez problémů stejně jako u počítačů Macintosh. V některých verzích Windows 95 se vám s tabletem také zadaří a jinak musíte zůstat u starého dobrého sériového portu. Vše platí samozřejmě pro všechna zařízení s USB, protože jde čistě o záležitost operačního systému.
Naše testy proběhly jak na notebooku s Windows 98, tak i na barevném počítači iMac. V obou případech byl výsledek totožný.
K běžícímu počítači připojíte tablet, protože USB dovoluje připojení zařízení bez nutnosti vypnutí počítače. Operační systém během několika sekund detekuje nové zařízení, rozpozná konkrétní model tabletu a požádá vás o CD s ovladači. Po jeho vložení se během minuty nahrají ovladače a tablet funguje. Žádné rebootování, nastavování a hledání ovladačů, jak jsou uživatelé Windows zvyklí. Navíc po připojení tabletu funguje i původní polohovací zařízení, které jste do tohoto okamžiku používali. Kromě možnosti přetahovat se o kurzor dvěmi zařízeními to přináší i možnost střídat obě zařízení podle konkrétní potřeby.

Nastavení
Do nastavování tabletu jsme se pustili ve Windows 98. V ovládacích panelech se po instalaci objeví položka Wacom, ve které můžete poměrně snadno nastavit všechny parametry. Ovladače jsou k dispozici v angličtině, němčině a francouzštině, takže počítejte s nutností drobných jazykových znalostí. Pokud vám nevyhovuje ani jeden jazyk můžete začít experimentovat podle obrázků a pak jistě oceníte tlačítko, kterým se vrací původní nastavení. Ono se toho dá nastavit opravdu dost a pokud nastavení příliš nerozumíte dá se tablet slušně rozkonfigurovat.

Odstranění ovladačů
Tablet můžete pochopitelně kdykoli od počítače odpojit. Při startu systému bez tabletu probliknou ovladače, které zařízení nenajdou. Na rozdíl od starších verzí již neprotestují proti neexistenci tabletu, takže příliš neobtěžují uživatele. Přesto pokud již tablet používat nebudete je lepší ovladače odstranit. Opět na rozdíl od straších verzí je odstranění ovladačů výrazně snazší. Již není potřeba CD s ovladači, takže odstranění může proběhnout kdykoli a kdekoli.

Závěr
Tablety Wacom s rozhraním USB mají totožné funkční vlastnosti jako sériová verze. Přesto nabízejí výrazně vyšší uživatelský komfort, hlavně pokud je jedná o flexibilitu připojení a odpojení. Náš test s notebookem ukázal, že pro mobilní uživatele je USB optimální variantou, protože často potřebují zařízení odpojit a opět připojit. Nová verze ovladačů řeší některé drobné chybičky starších, takže jedinou nevýhodou verze USB je trochu vyšší cena.

-Jan Březina-

Další články autora
Tento článek můžete vytisknout nebo jej poslat na e-mail.

  Aktuální hodnocení: 2.72 (868)
 1 = výborný, 3 = dobrý, 5 = špatný


Vyhledat firmy působící v oboru videotechnika/multimédia

Zaměření:    Region:    

 r e l e v a n t n í   č l á n k y :
výborný velmi dobrý dobrý podprůměrný špatný
 d i s k u s e   k   č l á n k u :

Příspěvky do diskuse o aktuálním článku


K tomuto článku zatím nejsou žádné příspěvky

  r e l e v a n t n í   p ř í s p ě v k y   v   p o r a d n ě :

FORUM: Monitory (příspěvků: 10223)
 CG241W vs SX2462W (odpovědí: 2)09.02.2010 00:16
 EIZO S2243W na upravu fotiek? (odpovědí: 22)08.02.2010 13:24
 Problém s Eizo L885? (odpovědí: 7)08.02.2010 09:41
 Sháním 20' lcd monitor - lepší technologie - IPS, pva, mva atd ( tedy ne TN ) (odpovědí: 11)07.02.2010 19:07
 HP LP2475w - (softwarové) snížení saturace (odpovědí: 15)06.02.2010 01:03
 EIZO S2401W nebo S2431W (odpovědí: 42)04.02.2010 12:19
 LCD_Dell x HP x Philips c EIZO...? (odpovědí: 1)30.01.2010 15:24
 Direct3D (odpovědí: 55)28.01.2010 16:40


Odebírejte bezplatně souhrnné e-mailové zpravodajství, které zasíláme jednou za týden (nejčastěji v pondělí). Bližší informace získáte zde.




Adobe uvolnila update Photoshopu CS3, Lightroom a dalšího softwaru - Společnost Adobe uvolnila updaty svých zásadních aplikací pro práci s digitální grafikou. Více podrobností naleznete v tomto článku!

Západoslovenské tlačiarne Skalica s. r. o. Personalizácia, tlač variabilných aj nevariabilných dát na veľprodukčnej digitálnej tlačiarni OCE




ISSN : 1212 - 9569 -
©2003 Grafika Publishing s r.o., ©2008 Institut digitální fotografie s.r.o.. Všechna práva vyhrazena!
Kontaktní informace : kontakty
Plakáty, obrazy, fotografie na Posters.cz - Rámování, rámečky, tisk fotografií - Digit.cz: videocast, technologie, web 2.0 - Retro styl - plechové cedule, plakáty, hodiny
Podpořte Grafiku On-line ikonou